KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13242015
nr 1324 2015
Engelbert Bertel-Nordström
(1884-1967), Sverige
Oljemålning, Bertel Bertel-Nordström (1884-1967), Sverige. Utsikt mot Skeppsholmen. Signerad, daterad 1952. Olja på duk, 45x54 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 4 maj 2020
kl 19:16:17
700 kr
1.500 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
1.800 kr
2.200 kr
Engelbert Bertel-Nordström
Läs mer om Engelbert Bertel-Nordström